Moonforum-banner-New-Nov

Author Topic: Kripto Para Ticaretine Gireceklere Tavsiyeler  (Read 172 times)

Offline MJack

  • Jr Hero
  • *****
  • Posts: 264
  • Karma: 3
  • Referrals: 0
Kripto Para Ticaretine Gireceklere Tavsiyeler
« on: December 08, 2018, 09:14:23 PM »
Bir yılı geçen bir tecrübeden sonra ben de 10 maddelik bir liste paylaşmak istedim arkadaşlar. Daha tecrübeli arkadaşların yorumlarıyla başlığa ekleme yapmasını arzu ederim. Yeni başlayanların bizim yaptığımız hatalara düşmemesi için bir destek sunalım.

1. Sadece ve sadece kaybetmeyi göze alabileceğiniz miktarları bu işe yatırın. Zaten yeteri kadar iflas, intihar vs. haberleri var.

2. Bitcoin'e dikkat kesilin. Bütün piyasa bitcoin üzerinden şekilleniyor. Altcoinler de onu takip ediyor. Bitcoindeki yükseliş ve düşüşler yatırımlarınızı etkileyecektir.

3. Aç Gözlü olmayın. Umduğunuz kar oranlarına ulaşınca çıkış yapın. Hatta bazen beklediğiniz karların altında da çıkış yapmayı bilin. Daha fazlasını istemek çoğu zaman kötü sonuçlar doğuruyor.

4. Yatırmınızı tek bir projede tutmayın. Gelecek gördüğünüz projelere yatırımınızı dağıtın. Bütçenizin büyük bir miktarı ciddi projelerde bulunsun.

5. Bilinçli yatırım yapmaya özen gösterin. Her kuruşunuz değerli. Tüm bilgi kaynaklarını dikkatlice inceleyerek kararınızı verin.

6. Acele etmeyin. FOMO (Fear of missing out-Fırsatı kaçırma korkusu) rüzgarına kapılmayın. Hızlı bir yükseliş trendine girmiş coini satın almak tehlikelidir.

7. Hata yapmanız kaçınılmaz. Korkmayın. Hiç hata yapmamış bir insan yeni bir şey denememiş demektir. Ancak hatalarınızdan da ders çıkarın ve onları tekrarlamayın. Einstein'ın dediği gibi delilik, aynı şeyleri tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemek.

8. Aktif trade yapıyorsanız uzun vadeli düşünmediğiniz tüm yatırımlarınız için stop-limitleri kurmayı unutmayın.

9. Hayatınızı önceleyin. Kripto para ticareti büyük meblağlarda dahi yapılsa anı yaşamak, sevdiklerinizle vakit geçirmek, kırda bir yürüyüşe çıkmak ya da taraftarı olduğunuz takımı tribünlerden desteklemekten daha önemli değil. 7/24 ekran karşısına kilitlenmeyin. Öyle ki trade yaparken ruh halinizin pozitif olması tradedeki başarınızı olumlu yönde etkileyecektir.

Bol kazançlar.

 

Donate to CTW Forum