Moonforum-banner-New-Nov

Author Topic: SEC Başkanı: Kapımız, yasalara uygun tm ICO projelerine aık.  (Read 59 times)

Offline MJack

  • Jr Hero
  • *****
  • Posts: 264
  • Karma: 3
  • Referrals: 0
"SEC Başkanı Jay Clayton, sermaye artırımının bir yolu olarak ICOların avantajlarından bahsetti.

SEC Başkanı: Kripto sektrnde maniplasyon fazla.
Getiğimiz hafta yaptığı konuşmada ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonunun (SEC) 2018deki ilerleyişini gzden geirmeye ve 2019 iin gndemi tartışmaya odaklanan Clayton, ICOların girişimciler iin sermaye artırmanın etkili bir yolu olabileceğine inanıyorum dedi. Ancak, menkul kıymet kurallarına uygun olması şartıyla diyerek szlerine şunları ekledi:

Bizim temel noktamız, bir menkul kıymet ortaya koyulduğunda bunun SECin menkul kıymetler yasalarına uyması gerekir. Bir ICOnun yeni teknolojik yapısı ne olursa olsun bu durumu değiştirmez.

Başkan ayrıca, SEC ve personelinin Blockchain ve kripto varlıklarına odaklanarak nemli miktarda zaman harcadığını ve nmzdeki yıl da bu eğilime devam etmeyi dşndklerini syledi.

Clayton konuşmasına şu aıklamalar ile devam etti:

Dijital varlıklar ve ICO pazarları, geleneksel hisse senetleri ve sabit gelir piyasalarına kıyasla dolandırıcılık ve maniplasyon iin daha byk fırsatlar sunuyor, ayrıca nemli lde daha az yatırımcı koruması sz konusu.

Jay Clayton: Volatiliteden değil, maniplasyondan arınmış fiyatlar.
SEC başkanının potansiyel kripto pazar maniplasyonu konusunu ele aldığı ilk grş bu değildi. Getiğimiz gnlerde dzenlenen, yatırım konferansında Clayton şunları syledi:

Profesyonel olmayan yatırımcıların grdğ fiyatlar, sahip olmaları gereken, maniplasyondan arındırılmış fiyatlar olması gerekiyor. Volatiliteden değil.

ABD kongre yeleri, kripto piyasasındaki fiyat maniplasyonunu nlemek iin getiğimiz hafta bir beyanname yayınladılar. Beyanname esas olarak, Emtia Vadeli İşlemler Komisyonu (CFTC) ve diğer finansal gzlemcilerin, yatırımcıları korumaları iin daha iyi bir yol haritasını ortaya koymalarını istedi. Ayrıca, ABDnin finansal teknoloji alanındaki yeniliki rolnn n plana ıkarılması istendi.

SEC Başkanı: Kapımız, yasaya uygun olan yeniliklere aık.
Clayton konuşmasında, SECin yakın zamanda başlatılan, İnovasyon ve Finansal Teknoloji Strateji Merkezinden (FinHub) de bahsetti. Bylece, finansal teknoloji girişimlerinin uygulamaları konusunda işlerini kolaylaştırmayı amalıyor. Clayton, son olarak szlerine şunları ekledi:

"FinHub ve diğer faaliyetlerimizin gsterdiği gibi, kapımız, yasaya uygun olarak yenilik yapmaya ve sermayeyi ykseltmeye alışan herkese aık."


Kaynak: https://kriptoparahaber.com/sec-baskani-jay-clayton-kapimiz-yasalara-uygun-olan-butun-ico-projelerine-acik.html

Offline Yusuf3103

  • Jr Hero
  • *****
  • Posts: 222
  • Karma: 1
  • Referrals: 0
Re: SEC Başkanı: Kapımız, yasalara uygun tm ICO projelerine aık.
« Reply #1 on: February 14, 2019, 07:58:40 AM »
İco lar denetim altına alınmalı. Parayı alıp kaanlar yznden piyasa lecek

 

Donate to CTW Forum